Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Nové Hrady

Nové Hrady

Obec Nové Hrady se nacházejí na křižovatce silnic vedoucích z Vysokého Mýta do Proseče a z Luže na Litomyšl. Název obce je odvozen od skutečnosti, že zde Zdeněk Kostka z Postupic (1442 – 1468) dal na homoli nad obcí zvané Boží Dům (dle prvního kostela v širokém okolí) postavit na místě dřívějšího hradu hrad nový. Obyvatelé nazývali objekt Novým Hradem a tento název se ujal i pro ves v podhradí.V obci se nachází rokokový zámek z 18. století s rozsáhlým parkem, přezdívaný České Versailles, barokní kostel sv. Jakuba z r. 1724 a Křížová cesta z roku 1767, která je součástí zámeckého areálu.

Přeháňky
Počasí 23 °C
Webkamery - Beskydy
f_city_webcams

Informace pro turisty

Měli byste navštívit - tipy na výlet

Hrad Lukov Boubínský prales vlakem - Kaplice Staré jezero (přírodní rezervace)

Vyhledejte své ubytování

Cena od 290,- Kč

Srub

Nové Hrady

Máte ráda dovolenou daleko od civilizace? Srub Hojná Voda je pravým místem pro Vás.Máte ráda dovolenou daleko od civilizace? Srub Hojná Voda je pravým místem pro Vás.

Nachází se v obci Hojná voda v Novohradských horách

Srub je vhodný pro rodinu s dětmi, či skupinu lidí.

Celková kapacita srubu je 6 lůžek.

Své vozidlo je možno zaparkovat přímo u srubu.

0 %
Hodnotilo 0 klientů
Více
Cena od 550,- Kč

Chaty - apartmány Hojná Voda

Hojná Voda

Hosté, kteří se ubytují v Chatách - Apartmánech Hojná voda, budou obklopeni nádhernou krajinou Novohradských hor. Krajina neposkytuje mnoho turistických míst, slouží spíše opravdu čistě k relaxaci a čerpání energie v klidném prostředí. Prostředí je vhodné zejména pro lidi trpící dýchacími potížemi.

Přejete si dovolenou, kde můžete relaxovat od rána až do večera? Chaty - Apartmány Hojná Voda jsou tím pravým místem pro Vás. Hosté jsou ubytování v nově vybudovaném srubovém apartmánu.

Maximální kapacita srubu je pět osob.  Ubytovat je možné ve dvou ložnicích, kde jsou k dispozici dvě a tří lůžka. Ve srubu je samozřejmě zařízená koupelna, ve které se nachází sprchový kout a toaleta.

Hosté si mohou připravit pokrmy v plně vybaveném kuchyňském koutě, který obsahuje lednici, mikrovlnnou troubu, elektrický sporák s troubou, kávovar či rychlovarnou konvicí.

Dále si můžete odpočinout v obývací místnosti, kde je k dispozici televizor se satelitem.

0 %
Hodnotilo 0 klientů
Více

 
Schovat pozadí