Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Chata Babeta

Typ ubytování:
Chata - chalupa - roubenka  
Základní cena:
232,- Kč 
Cena za:
osoba/noc 
Cena zahrnuje:
bez stravy 
Kapacita:
12 osob
Min. délka pobytu:
1 noc 
Check-in:
 
Země:
Česká republika 
Region:
Královéhradecký kraj 
Okres:
Náchod 
Obec:
Teplice nad Metují 
Část obce:
 
GPS:
50.592022, 16.163661 
Check-out::
 

Chata Babeta se nachází na okraji malého východočeského města Teplice nad Metují. Obrovskou atraktivitu této oblasti zaručují Adšpašsko-teplické skály, jež jsou unikátním přírodním výtvorem vytvářející skalní města, bludiště, věže apod. a jsou jednou z nejnavštěvovanějších oblastí naší vlasti. Oblast Adršpašsko-teplických skal poskytuje jedinečné terény především pro skálolezce, ale také pro turisty, cykloturisty a milovníky přírody.

Ubytování je vhodné jak pro rodinu s dětmi, tak také pro aktivní sportovce či skupiny. Pronajímá se jako celý objekt, není zde možnost pronajmutí jen jednotlivých pokojů. Chata je situována ve svahu místní sjezdovky. Celková kapacita je 12 lůžek.

Další informace

Hlavní vchod ze zadní strany vede do předsíně, ve které je umístěno sociální zařízení (WC, sprchový kout, umyvadlo S).

Dalšími uzamykatelnými dveřmi se projde do hlavní chodby, odkud je přístupná umývárna (WC, 2 x umyvadlo, T+S) a ložnice A (4 lůžka, stůl, židle, skříň), a kterou lze přes dveřmi oddělenou chodbičkou pokračovat k ložnici B (2 lůžka) a do společenské místnosti (stoly, židle, lavice, krbová kamna, rádio). Zde je v zákoutí umístěn kuchyňský kout vybavený k přípravě stravy (kuchyňská linka, mikrovlnná trouba,lednice, rychlovarná konvice, dřez s 10 l boilerem, 2 plotýnkový elektrický vařič).

Prosklenými dveřmi je možné vyjít na terasu s možností posezení (lavice se stolem). Vedou odtud také schody do patra, kde je z vnitřního balkonu vchod do ložnice C (3 lůžka, skříň) a ložnice D (3 lůžka, skříň).

V okolí objektu je louka a les. Bezprostředně u hlavního vchodu a za chatou je terén upraven do roviny, takže je zde možné provozovat hry. Při vycházce do lesa budou spokojeni houbaři i milovníci čisté přírody (objekt je na území chráněné přírodní oblasti). 

Zákaz kouření v celém objektu.
Z důvodu dispozičního řešení chaty (společné sociální zařízení + kuchyň) nepronajímáme jednotlivé pokoje, pouze celý objekt!
Domácí zvíře – povoleno se souhlasem ubytovaných. 
Parkování: v letních měsících za sucha pod chatou, dále na parkovišti 100 m/200 m pod objektem, v zimních měsících 200 m pod objektem

 

Vybavení ubytování a volný čas

Vybavení ubytování a volný čas
 • Cyklotrasy
 • Kuchyňka
 • Letní sporty
 • Parkování
 • Pěší trasy
 • Příroda
 • Zimní sporty

Další informace

Poskytované služby:

Stravovací služby:

Součástí objektu není restaurace. Hosté se stravují sami v plně vybavené kuchyni

Rekreace a služby v okolí:

Možnosti koupání: letní koupaliště v místě, koupaliště Police nad Metují (9 km), Meziměstí - venkovní aquapark (10 km), přírodní nádrž BRODSKÝ Červený Kostelec (20 km), koupaliště a krytý bazén v Náchodě a Trutnově (25 km)

Možnosti lyžování: běžecké tratě s členitým profilem vedoucí v přenádherně divokém, zároveň však romantickém okolí se skalními roklemi i pahorky s výhledy na Krkonoše. Přímo u chaty Ski areál Kamenec - dvě sjezdové tratě, vhodné pro začátečníky i pokročilé, denně upravované rolbou, uměle zasněžované (střední náročnost, vlek, délka 500 m, večerní lyžování). http://www.skiarealkamenec.cz/ 

Sportovní možnosti: Po dohodě je možné domluvit používání místního sportovního areálu s fotbalovým hřištěm a volejbalovými kurty. Celoročně je možné využít služby místního Sportcentra s krytou nafukovací halou, které nabízí prostory nejen pro různé druhy kolektivních sportů, ale také pro tenis, squash, fitness a stolní tenis. Sportcentrum se nachází cca 500 m od chaty. Letní koupaliště je rovněž asi 500 m od chaty.

Další informace najdete např.: 
http://www.teplickeskaly.com/infocentrum/sluzby/
http://www.teplicenadmetuji.cz/turista/

Výlety a turistika:

Přijďte se projít po těch nejzajímavějších místech města a objevit tak něco málo z městské historie. Za návštěvu a shlédnutí jistě stojí například kostel Panny Marie Pomocné s ivanitskou poustevnou, kostel sv. Vavřince, Horní a Dolní zámek nebo nedaleký zámeček Bischofstein. 

Tipy na hezké pěší a cyklo výlety v okolí Teplic a také na vzdálenější výlety do okolí. Pěšky se například můžete vydat na vyhlídku Čáp (ROZHLEDNA), Jiráskovy skály, Bukovou horu nebo k Vernéřovické studánce. Na kole se pak můžete vydat kolem Adršpašsko-teplických skal, po česko-polské hranici nebo po vyhlídkách Broumovských stěn. Pokud vyrazíte autem, čeká na Vás například Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují, Mlýn Dřevíček u Hronova, Benediktinský klášter v Broumově nebo opevnění z II. světové války u Náchoda 

Adršpašské a Teplické skály, Bischofstein-barokní zámeček, Kočičí hrad-zřícenina hradu, Ostaš-stolová hora, Broumov-klášter (denní i noční prohlídky), Střmen-zřícenina hradu, Dvůr Králové nad Labem-ZOO, Ratibořice-zámek, Babiččino údolí, Náchod-zámek, Nové Město nad Metují-zámek, Broumovské stěny, Krkonoše, Polsko-Kudowa Zdroj-lázně
 

Příjezd:

Svůj automobil je možno zaparkovat v létě přímo u objektu, v zimě 200 m pod objekten.

Pro děti:

Houpačka, skluzavka, pískoviště

Další vybavení:

Vybavení pokoje

 • společné soc. zařízení
 • wc
 • lednice

Pro děti

 • houpačka
 • pískoviště

Sportovní možnosti

 • cyklotrasa
 • lyžařské vleky
 • houbaření

Dostupné služby

 • parkoviště
 • domácím zvířatům vstup povolen
 • úschovna kol a lyží
 • terasa
Schovat pozadí