Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Stezka v korunách stromů

Stezka v korunách stromů

Stezka je dlouhá 1 300 m a vede mezi stromy ve výšce 8 až 25 m . Má také rozhlednu vysokou 44 metrů, jež nabízí úžasný výhled nad korunami stromů do nádherné krajiny lesů a hor Bavorského lesa. Návštěvníci se zde mohou například dotknout stromu ve výšce, kam by sotva kdy vylezli a dokonce mohou strom i mírně rozhoupat. Získávají tak pocit síly podobné větru, jenž v tuto chvíli není jediným, kdo dokáže pohnout stromem. Stezka vás po celou dobu vašeho pobytu na ní „nenechá v klidu“. Pomalu procházíte po dřevěné „lávce“, můžete si i vyzkoušít svou rovnováhu na lanech či jiných adrenalinových prvcích, sem tam si pohrajete s interaktivními panely a na informačních tabulích se dozvíte, co kde v lese roste, žije a dýchá.

Zážitek z takové procházky je opravdu neopakovatelný a vskutku nezapomenutelný. Stezka je bezbariérová a umožňuje pohodlný a příjemný výstup nad koruny stromů jak lidem na invalidním vozíku, tak i rodičům s dítětem v kočárku.

Nejdelší stezka v korunách stromů na světě Baumwipfelpfad se nachází jenom pár kilometrů od českých hranic v bavorském Neuschönau v Národním parku Bavorský les. Tak neváhejte a obohaťte se o nové zážitky i vy!

 
Schovat pozadí